Rendezvényszervezés
Családi, egyházi rendezvények
  Egy névnapi összejövetel nemcsak családban, hanem a munkahelyen is megrendezésre kerülhet. Szervezési feladatokat ez a program is igényel, hiszen biztosan előkerül az ajándék, gondoskodni kell a vendéglátásról is.
Italok kínálásánál gondoljunk a hölgyekre és urakra is, kinek-kinek más az ízlése. Nem kell persze nagy dáridót rendezni, de adhatunk édes-sós teasüteményt, pogácsát, kisebb szendvicseket.
Nem az étkezés a lényeges, hanem a figyelmesség, a megemlékezés.
Segítsük egymást, hiszen ha többen szervezik, sokkal könnyebb a készülődés és barátibb a hangulat.
A hivatali rendezvények körében divatosnak számít a karácsonyi parti, esetleg szilveszteri összejövetel, ezeket követi a farsangi bálok időszaka.

Anyák napja
Különösen szép és szeretetre méltó alkalom ez a családi ünnep. Nálunk hagyományosan május első vasárnapján tartják, de egyes országokban eltérések lehetnek. Kifejezetten családi ünnep, ezért magánügy, hogy miképpen ünneplik meg az érintettek.
Kellemes meglepetés lehet egy koncertjegy vagy színházjegy, egy jó vacsora, de másféle szórakozási, kikapcsolódási lehetőséget is lehet szervezni. Sok családban több generáció él egy fedél alatt, természetesen ilyenkor illik a nagymamát is virággal köszönteni, édességgel meglepni.

Születés
Ismét szokássá vált, hogy gyermek születését újságban teszik közzé. Ezenkívül kaphatunk és küldhetünk előre nyomtatott kártyát, amelyen csak be kell írni a megfelelő adatokat. Ha más az elképzelésünk, megfelelő kártyát nyomdában is lehet rendelni. Ha ilyent kapunk, illik rá válaszolni, lehetőleg írásban, esetleg telefonon. Az anyának virágot, a gyereknek kis ajándékot küldhetünk, ezt az udvariassági gesztust a szülőknek illik megköszönni. Míg a gyerek pár hetes, bejelentés nélkül ne tegyünk látogatást. Ne sértődjünk meg, ha egyelőre nem fogadnak bennünket!

Ballagás
Sok helyen készíttetnek a szalagavatóra, ballagásra egyenzakót, öltönyt, blúzt, esetleg kosztümöt. (Esetenként csak az iskola által meghatározott egyenblúzt lehet a ballagási ünnepségen hordani.)
Ha az osztály megegyezett az egyenöltözékben, akkor nem illik az összhatást lerontó ruhában különcködni.
A ballagáson kerüljük a virággal kapcsolatos túlzásokat, hiszen nem mindenkinek van lehetősége sokat virágra áldozni. Ha valakit meghívunk, közöljük vele, hogy milyen eseményre történik a meghívás. (Sokszor a ballagás után ebédet, vacsorát rendez a család!)
A meghívást elfogadóknak illik pontosan érkezni az ünnepélyre.
A virágokat akkor adják át, amikor ezt még zavartalanul megtehetik. Ne bontsák meg a ballagók sorát; ha a legalkalmatlanabb pillanatokban adják át a csokrokat, akkor a ballagó leszakadhat a többiektől, és futhat utánuk.

Egyházi rendezvények
Akár egy egész napot igénybe vevő, általában egyházi eseményekhez, egyházi dátumokhoz kötődő események. A programokon nem vallásosak is részt vehetnek, valamint találkozunk közös, tehát egyházi, világi rendezvényekkel is.
Az egyházi rendezvények szervezéséről, protokoll- és liturgikus szokásairól a 23. leckében olvashatunk.